'OCZKO' w Krakowie — egzamin praktyczny i kwiatowy weekend w Bonarka CC

Nasze "mury" opuszczają kolejne pokolenia zadowolonych i dobrze wyedukowanych florystów. W tym roku do egzaminu wieńczącego dziewiątą edycję przystąpiło 21 Pań, które wykonały 3 prace: bukiet ślubny, bukiet wiązany w ręku oraz dużą formę zatytułowaną "Królewscy". Komisja sędziowska w składzie: Mariola Miklaszewska z Warszawy i Marcin Jabłoński z Lublina oraz przewodniczący dr Piotr Salachna z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oceniła 63 prace. W tym roku pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach oraz w klasyfikacji generalnej zajęła Małgosia Ladra. Druga była Magda Szary, trzecie Ania Drozd. W bukiecie ślubnym także wymieniona trójka zajęła podium w identycznej kolejności, natomiast w dużej formie Magda Szary i Ania Drozd zamieniły się miejscami. W kategorii "Bukiet wiązany w ręku" drugie miejsce przypadło Basi Konopka, a trzecie — Ani Czuba-Chwajoł. Gratuluję wszystkim dyplomowanym florystykom, wymienionym powyżej oraz Małgosi Bigus, Monice Laxy, Ani Stanisz, Dominice Pajor, Magdzie Kosztyła, Monice Ziętal, Magdzie Kwolek, Kasi Reizer, Magdzie Stacherskiej, Joasi Fila, Justynie Jurek, Paulinie Czajka, Monice Borowskiej, Agnieszce Otwinowskiej, Małgosi Mierzwa oraz Beacie Dubiel. Wygrałyście wszystkie, a wysiłek rocznego studiowania został doceniony i zwieńczony dyplomem florysty, który wręczał Dziekan Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa prof. dr hab. Stanisław Mazur. Dziekan ufundował też nagrodę pieniężną dla zwycięzcy, na dalszą edukację. Oprócz wspomnianego dokumentu nasze florystyki otrzymały także świadectwo ukończenia studiów oraz czeladniczy dyplom florysty.

 

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z egzaminu dyplomowego:
Zmagania florystek
Prace dyplomowe
Wręczenie dyplomów

Dziękuję menadżerom Bonarka CC, które od pierwszej edycji Florystyki udostępnia nam publiczną przestrzeń na przeprowadzenie egzaminu i zorganizowanie wystawy. Dziękuję naszym nauczycielom za nowoczesne, pełne wartości merytorycznej, ale przystępne zajęcia, oraz za przeprowadzone egzaminy teoretyczne. Dziękuję Monice Kudłacz i Grażynce Korzekwa za szkolenia praktyczne i przygotowanie studentów do egzaminu. Dziękuję moim nieocenionym "prawym rękom" Bożenie Szewczyk, Basi Prokopiuk oraz Monice Cioć. Dziękuje naszym Panom Królom (nie rodzina): Karolowi za prowadzenie strony i Piotrowi za dokumentacje fotograficzną. Naszemu Dziekanowi za wsparcie i obecność we wszystkich ważnych momentach.

Kochane dziewczyny! Serdecznie WAM gratuluję i DZIĘKUJĘ za cały rok, bez Was nie byłoby tej "królewskiej" edycji. Sprawdziłyście się w różnych okolicznościach, kiedy było ciężko i kiedy było wesoło, kiedy było merytorycznie i kiedy było rozrywkowo.

Powodzenia na florystycznej drodze!


dr hab. Bożena Pawłowska

 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa
al. 29 Listopada 54
31-425
Kraków
12 662 52 69
12 662 52 66
wbio[a]urk.edu.pl
ESP:/URKRAKOW/wbio
© 2019 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR
Redaktor strony: dr inż. Karol Król